KONST / Litografier / Färglitografi 12197127
*
nr 1219 7127
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 50x61 cm
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:30:16
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
nr 1219 7127
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 50x61 cm
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk mÃ¥lare och illustratör född 1887, död 1962.Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



